• mk

Fotograficzne podsumowanie miesiąca

Klimatycznie.org ma dwie misje. Po pierwsze, edukować (jeśli mogę tak powiedzieć) o globalnym ociepleniu, po drugie motywować i pokazać, że każde działanie jest ważne. Najważniejsze :) Dlatego chcę abyśmy otaczali się dobrymi, motywującymi historiami, bo dużo pracy przed nami!

Przed Państwem, uwaga, uwaga.. fotograficzne podsumowanie miesiąca:) Czasem jest tak, że jak się nas sąsiad pyta <jak leci> to nie pamiętamy nawet co robiliśmy pięć dni temu. Często myślimy nic się nie dzieje. Jakoś leci, dzień za dniem, szczególnie w jesienne długie wieczory. A przecież nie musi być - super - tylko na wakacjach, tylko w pocztówkowych kolorowych miejscach. Stąd ten pomysł. Żeby czerpać motywację i energię od nas samych. Czas tak szybko ucieka, że dobrze się raz w miesiącu zatrzymać, zrobić małe podsumowanie, i na nowo doceniać siebie, swoją pracę i tak naprawdę nasze życie. Brzmi banalnie, ale próbowałeś(łaś) kiedyś? ;) Skoro już mamy te nasze smartfony to zróbmy z nich pożytek! Mnie to zawsze jakoś motywuje. Bardzo jestem ciekawa jak Wam się spodoba pomysł na taki miesięczny rytuał?!

1. Kto się wspina albo chodzi na buldery to rozpoznaje :) Małe dzieło sztuki na ściance wspinaczkowej. Kreatywność na każdym kroku! Jestem na tak!:)

2. Tak mi troszkę kolorystycznie podpasowało. Uśmiech przed pracą - bardzo proszę!:)

3. Podobno wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Chyba w domu i w lesie!:) Kocham te lasy w moich okolicach bo pięknie pachną słodką jeżyną.

4. Takie widoki 20 min od domu.


1. Festiwali o outdorze, sporcie, wyprawach górskich i w ogóle ludziach z misją, się po prostu nie opuszcza. Po co sobie to robić? Przecież są wspaniałe, ciekawe i motywujące. Ten przypadł nam do gustu szczególnie, ponieważ było dużo o ludziach którzy o naturze, mówili tak, jakby mówili o swoim najlepszym przyjacielu. Kłaniajmy się górom.

2. Pociągiem do Brukseli w 3 godz. Pierwszy raz miałam okazję pozwiedzać tę europejską stolicę.

3. Czerwono - zielono - żółty las w mieście. Niech mi tylko ktoś powie, że jesień nie jest piękna?

4. Kolejka aby zagłosować w wyborach do Sejmu i Senatu przed Ambasadą Polski w Luksemburgu.


1. Piosenka "Voo Voo - Sedno" idealnie wpisała się w czas zadumy na Dzień Zmarłych.

2. System recyklingu w Niemczech działa wspaniale. A woda w szklanych butelkach smakuje najlepiej!

3. Czasami kiedy praca wymaga ode mnie 120% skupienia, wędruje do biblioteki uniwersyteckiej. Atmosfera jest bardzo naukowa a obiady po studenckich cenach;) Tutaj zdjęcie ze stołówki - i znowu pełna profeska jeśli chodzi o recykling. Czy w Polsce, system zwrotnych butelek wróci do łask?

4. The Climate Casino. Kto czytał? Autor William Nordhaus jest laureatem nagrody Nobla za włączenie zmian klimatu do nauk o ekonomii. Ten post napisałam między innymi w oparciu o tę książkę.


1. Główny powód mojej wizyty w Brukseli - praca nad programem STARS. Naszym celem jest przygotowanie (wraz z specjalistami z dziedziny) programu i szkoleń (materiałów, workshopów itd.) aby operatorzy lotnictwa biznesowego, wprowadzili programy redukcji emisji gazów cieplarnianych (a więc i zużycia paliwa), a także mieli działającą politykę równouprawnienia i społecznej odpowiedzialności. Ambitnie!

2. Młodzieżowe strajki klimatyczne na całym świecie. Kropla drąży skałę, a jak jest nas wiele - to jesteśmy całym wodospadem. Zgadzacie się?!

3. Belgijska czekolada? Yes, please! Na szczęście jestem tu już po zakończeniu wyzwania - 30 dni bez cukru! Oj ćwiczy dyscyplinę i charakterek. Pozwalaliśmy sobie tylko na dżemy od mamy, bo jednogłośnie stwierdziliśmy, że one nie są z cukrem tylko z miłością ;)


1. Wspomnień czar. Tym razem to moja siostra, miała okazję pozachwycać się widokiem przepięknych Bieszczad z lotu ptaka, a ja odpaliłam albumy ze zdjęciami z własnych jesiennych i letnich obozów szybowcowych. To były czasy!:)

2. W tym wpisie pisałam o OYW, a w tym miesiącu odbyła się już 10 edycja!

3. Rozejrzyj się wkoło. Jest tyle powodów by się spóźnić.

(Czy dobrze napisałam <wkoło> ? Nie wiem. Jak sprawdzałam w internetach to trafiłam na elaborat o rzeczownikach w dopełniaczu i tego typu zagadkach, także pozostaje mi tylko zaryzykować i ufać, że jednak razem ;)

4. A propos siostry. Najlepsza biblioteka w jakiej kiedykolwiek byłam? Pokój mojej siostry. Wstrzeliłam się genialnie z książką "Bieguni" naszej Noblistki Olgi Tokarczuk, prawda?:) Nie myślcie jednak, że zdjęcie to tak pod publiczkę. Nic tu nie jest przez przypadek. Każdy ruch w biblioteczce Agi musi być udokumentowany. Zapisuje sobie w notesiku kto, co, kiedy, a potem trzeba jeszcze zdjęcie dosłać...


Jesteś na tak z takimi relacjami czy nie bardzo tutaj pasują? Ciekawa jestem bardzo Twojej opinii!:) Pamiętaj, że blog ma swoją stronkę na facebooku i istagramie. Zapraszam do polubienie, żeby zostać na bieżąco. Jeśli czytasz wpis na telefonie, na dole wyświetlacza znajdziesz przyciski, które Cię tam skierują :)


Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i hej!! ... Miłego dnia!


Kolejny post już za kilka dni, będzie o...# :) Intrygujące...


Trzymaj się!


Cześć!